Knihy

Divka_slabuti_vizual

Dívka s labutí

Nakladatelství KLIKA
VYCHÁZÍ 1. KVĚTNA 2020
Alice měla v lásce vždycky smůlu. Ale pak se po dlouhých dvanácti letech nečekaně objeví doma její ztracený nevlastní bratr Jonáš. Už jako malá k němu měla velmi blízko a teď jí spolu s ním do života vstoupí i zcela nová radost a energie.
Život je ale velký šprýmař, a tak než se oba nadějí, jejich intenzivní blízkost se začne měnit v něco zapovězeného, silnějšího než oni sami. Bude v silách dvou mladých lidí odolat pokušení? A může vůbec něco tak krásného být skutečně špatné?
vizual_knniha_mala_zdarma

Stmívá se dřív

VYŠLO 2019
Osmatřicetiletá spisovatelka Simona na lásku ve skutečném životě moc nevěří. Po předchozích neúspěšných vztazích žije sama s dcerou Kájou a před muži se uzavřela do světa svých romantických románů. Jednoho dne jí do cesty nečekaně vstoupí sympatický Hynek, který však skrývá temné tajemství. Dokážou oba nechat minulost za sebou a dopřát si v životě novou naději? Snadné karty jim osud rozhodně nerozdal.
Přečíst recenze ke knize
Tatafa:
„Krásný, čtivý a romantický příběh, který dokáže i rozplakat… Kniha prostě nabízí vše, co bych od pořádného románu pro ženy očekávala. Mile mne překvapilo, jak snadné bylo nalezení společných zkušeností či pocitů s hlavními hrdiny, i přes velký věkový rozdíl mezi mnou a postavami. 
Musím říci, že příběh byl zatím ten nejlepší, co autorka napsala a vzhledem k tomu, jak se kvalita jejích knížek zvyšuje, už se nemohu dočkat nějaké další … Vřele doporučuji k přečtení :)“
Eva K:
„Stmívá se dřív je už třetí příběh, který od autorky čtu a musím říct, že je opět velmi povedený. Je tedy fakt, že když si nějakého autora oblíbím, což se u paní Sabiny stalo, nedokážu být příliš kritická v hodnocení. Tento romantický příběh byl velmi dojemný. Oba hlavní hrdinové, Simona i Hynek, mají už ledacos v životě za sebou a a oba mají obavy z nových začátků. Jestli síla jejich krátkého románku v penzionu na Vysočině bude stačit k tomu, aby překonali svoji nedůvěru a otevřeli svá srdce novým začátkům, si pojďte přečíst! 
Romantické, smutné ale nadějeplné… ráda doporučuji!“
Axspevak:
„Bylo to krasne pocteni plne emoci. Urcite doporucuji! Cetlo se to krasne a neslo odlozit.“
Dikyna:
„Moje 3ti kniha od Sabiny a opět nezklamala. Byl to opravdu, krásný a smutný příběh. I slza ukapla. Příběh opravdu ze života. Určitě doporučuji přečíst. A těším se na další knihy této autorky.“
Katka N:
Stmívá se dřív je velmi čtivý romantický příběh nejen o náhodném setkání, druhých šancích a velké lásce, kterou by určitě chtěl a měl zažít každý z nás, ale také o překonávání zármutku ze ztráty někoho blízkého… 

Osobně se mi zdá, že paní Sabina „zraje jako víno“ a titul od titulu se mi její příběhy líbí čím dál víc. Jestliže jsem si myslela, že Nejdelší cestu domů už nemůže nic překonat, tak jsem se šeredně spletla, protože Stmívá se dřív se mi líbilo ještě o trošičku víc. A to hlavně kvůli postavě Hynka. Hrozně se mi líbilo jeho psychologické vykreslení a celý jeho příběh jsem s ním hodně prožívala a nejraději bych si vlezla do knížky za ním, jen abych ho mohla obejmout a trochu utěšit… 

Jako tradičně je pak příběh rozdělen do kapitol, z nichž je každá napsána z pohledu jedné z hlavních postav, takže si čtenář může utvořit obrázek o ději z pohledu všech zúčastněných. Ocenit bych chtěla také styl sepsání, především pak krásné popisy zimní krajiny, východu slunce… 

Stmívá se dřív doporučuju všem, kteří si rádi přečtou silný příběh, prošpikovaný emocemi, který nedá na chvíli vydechnout a nutí čtenáře číst dál a dál. A určitě si nezapomeňte vzít k ruce kapesníčky, protože nejedno oko určitě nezůstane suché… 

Tajně doufám, že by se kniha mohla dočkat tištěné podoby, abych o ni mohla obohatit svou knihovničku!
vizual_knniha_mala

Nejdelší cesta domů

Nakladatelství KLIKA
VYŠLO BŘEZEN 2019
S dvacetiletou Jindřiškou se život nemazlil. Narodila se jako nechtěné dítě do manželství dvou právníků, kterým zkřížila kariérní plány a později ji vinili ze smrti milovaného mladšího syna, kterého jako dvanáctiletá nedokázala ohlídat před utonutím. Kromě nenávisti svých rodičů tak od té doby trpěla i fobií z vody a jediným blízkým člověkem jí byla teta Zlatka, která žila nedaleko na svém koňském statku. Když náhle zemře i teta, Jindřiška nemá, co by ji doma drželo, a vydává se na cestu za vzpomínkami na tetu. Obejde pěšky velkou část naší republiky, přičemž na cestách zažívá nejen příjemná setkání s lidmi, ale i nástrahy, které otřesou jejím světem a odvahou pokračovat.
Přečíst recenze ke knize
Veronika Č.:
„Tohle je chytré, promyšlené a nepředvídatelné čtení. Hlavní hrdinka Jindřiška vám brzy přiroste k srdci a vy jí budete držet palce, aby se vyrovnala se svou minulostí i s nástrahami světa, který je všechno jiné jen ne vlídný. „Nejdelší cesta domů“ není sladkobolná romance. Je to inteligentní příběh, který vás donutí přemýšlet a přehodnocovat. Nejspíš si začnete vážit toho, co máte, a uvědomíte si, že na tom nejste zas až tak špatně. „Nejdelší cesta domů“ je o naději a o hodnotách, které pro mnohé pozbyly významu. Jindřiška je skrz naskrz moderní hrdinka, ale zároveň má v sobě zakořeněné tradiční hodnoty. Díky tomu kniha zaujme dospívající čtenářky stejně jako jejich babičky. A víte co? Dokážu si představit, že po knize sáhnou i čtenáři – muži. Vlastně už jen proto, aby zjistili, jak je vidíme my, ženy. “
Anna K.:
“Příběh dvacetileté Jindřišky, který vás chytí za srdce. I když se hlavní hrdinka potýká s nelehkým životním údělem, působí kniha až laskavě, je napsaná jednoduše a bez zbytečných odboček. Svým pojetím se kniha bude beze sporu líbit čtenářkám dívčích románů a románů pro ženy, které hledají v příběhu cit, přívětivost a sympatickou hrdinku.”
Dana G.:
„Autorka dokázala velmi věrohodně popsat těžký životní osud mladé dívky. Poutavě popsat její cestu po republice. Její hledání lásky a její touhu někam patřit. U knížky se budete s Jindřiškou radovat, ale i plakat. Zažijete s ní pěkné, ale i těžké chvíle. Příběh vás chytí za srdce od první do poslední stránky. Kniha Nejdelší cesta domů mě velice mile překvapila, je velmi čtivě a poutavě napsaná, s citem a laskavostí. Dokázala ve mně vyvolat spoustu různých emocí. Knížka rozhodně stojí za přečtení a určitě se zařadí mezi příběhy, ke kterým se budu ještě někdy v budoucnu ráda vracet.”
Dagmar Č.:
„Jindřišku budete milovat a obdivovat. Budete kroutit hlavou nad tím, co všechno jí život naházel pod nohy, a přát jí, aby našla to, co hledá. Její osud vás nenechá chladnými, tohle autorka umí skvěle. Vykreslit bohatý příběh plný komplikací a uvěřitelných emocí. Stejně jako u Tisíce východů slunce, i zde si příznivci ženské literatury jednoznačně přijdou na své. Jen tak dál! :-)”
Šárka T.:
„Tleskám autorce, skvěle se s příběhem poprala. Vytvořila Jindříšku – holku, která se dokázala poprat s nepříznivým osudem a přitom být sympatická a myslící na druhé. Hrozně moc jsem jí držela palce, aby našla štěstí v kruhu rodiny, kterou nikdy neměla. Skvělé čtení! Díky!”
Lucie L.:
„Já knihy od Sabiny Zelené jednoznačně miluji. Otevřu knihu a hned první stránka mě vtáhne do děje a nemůžu se od knihy odtrhnout. Nejdelší cesta domů je po dvou dnech u konce a mě je líto, že se musím rozloučit se Zlatkou a Hanušem. Příběh i postavy mi přirostly k srdci. Zařazuji knížku na čestné místo v knihovně hned vedle Tisíce východů slunce.”
Martina B.:
“Při čtení knihy se mi střídaly emoce a ke konci jsem měla skoro permanentně slzy v očích, jak mě některé scénky dojímaly. V knize také nechybí napětí, při kterém jsem si říkala, že má hlavní hrdinka Jindřiška více štěstí než rozumu… Nevím, jak to ti spisovatelé dělají, ale je to pro mě jako nějaké kouzlo, ale i v tomto případě, jsem si připadala, jako bych byla přímým účastníkem, a to se mi nestává moc často. Do děje jsem vplula ani nevím jak, kniha se četla tak nějak sama…
Lucie M.:
„Příběh Jindřišky mě vtáhnul do svého světa již v prvních řádcích. Je to krásný román, který nenechá čtenářky knihu odložit. V mém případě se to povedlo a ještě se mi nikdy dřív nestalo, abych knihu přečetla za den. U knihy jsem se přistihla, že se jistým situacím lehce pousmívám i zamačkávám slzu. Proto jako oddechové čtení mohu jen doporučit!”
Jana V.:
„Tahle kniha mě opět nezklamala. Jako předešlá, i tahle má v sobě spoustu citu. Knihu doporučuji přečíst, ráda se sama k ní vrátím, jelikož je krásná a čte se snadno.“
vizual_knniha_mala

Tisíc východů slunce

Nakladatelství FRAGMENT
VYŠLO 2017
Příběh o lásce a smutku, naději a víře v nové začátky. Pavla ztratila během jediného okamžiku manžela i otce – dva lidi, které nejvíc milovala. Navíc v době, kdy prožívá své první těhotenství. Potřeba sdílet svůj smutek s někým blízkým ji zavede k její babičce, ke které se rozhodne přestěhovat. Poznává nové lidi, mezi nimi Zbyška, který se také potýká s nepřízní osudu. Najdou tito dva lidé cestu k sobě? Smíří se s tím, co jim život vzal, a naleznou naději na nové štěstí?
Přečíst recenze ke knize
Veronika Černucká, autorka českých detektivek:
„Román „Tisíc východů slunce“ je nefalšovaná červená knihovna se vším, co k ní patří. Je to báječná pohádka pro všechny ženy, které se chtějí zasnít s otevřenýma očima. Kniha je napsána více než slušně vytříbeným a kultivovaným stylem. Je to romance, která si na nic nehraje a nemá ambice konkurovat umělecké literatuře. Možná se tu nehloubá nad závažnými tématy a děj je poměrně přímočarý, ale to vyplývá z podstaty žánru. A věřte mi, že napsat kvalitní ženský román, který vás chytne za srdce, je velké umění.”
Sandra S., Stachovice:
“Tato kniha ve mně zanechala velmi silný zážitek. Je velmi emotivní, dokonce jsem se v pár situacích zhlédla až tak, že jsem musela použít kapesníky a na chvíli přestat číst… Od prvních stránek jsem byla napnutá a zvědavá, jak se bude příběh dále vyvíjet. Doporučuji přečíst!”
Veronika V., Žatec:
“Moc hezká kniha, která rozhodně stojí za přečtení. Dlouho mi trvalo, než jsem to všechno vstřebala. Pavly mi bylo tolik líto, hned na začátku knihy tolik tragédií. Smekám před autorkou, její první kniha a opravdu je povedená. Kdo si chcete přečíst pěknou českou knihu, rozhodně ji doporučuji. Doufám, že se brzy dočkáme další.”
Barbora J., Karviná:
“Román je velmi čtivý, má svižné tempo a krátké kapitoly, takže vám bude rychle utíkat, a to i díky vícero vypravěčům. Primárně je určen především čtenářkám, nebojím se říct, všech generací. Spojuje v sobě rodinný příběh s velkou dávkou emocí, takže si můžete připravit kapesníky. A možná si díky této emotivní knížce uvědomíte, že to, co máte, nelze vždy b rád jako samozřejmost.”
Helena T., Nehvizdy:
“Příběh je emočně silným a je zde spoustu překvapivých momentů. Čtenář je zcela vtáhnut do děje a má pocit jako by ho prožíval sám. Styl psaní je nenucený, barvitý. Tento román je autorčinou prvotinou a myslím, že si nasadila sama na sebe vysokou laťku a zařazuji ji mezi své nejoblíbenější autory české tvorby.”
Kateřina Ž., Český Brod:
“Opravdu silný, dojemný příběh. Zase jednou kniha, která mě bavila a nešla odložit. Čte se doslova jedním dechem. Příběh mě několikrát dohnal k slzám ( a to se mi jen tak nestává. ) Do hlavní hrdinky jsem se vžila a prožívala s ní její trápení, smutek a nakonec i štěstí. Konec je předvídatelný, ale jsem ráda že tak dopadl. velmi se mi líbilo vyprávění z pohledu více postav. Nezbývá mi než dát knize ***** a už se těším na další dílo od této autorky.”
Denisa H.:
„Když si kupujete knihu proslulého autora nebo dokonce svého oblíbeného autora, vždy tak nějak tušíte, co čekat. Já jsem se tentokrát odvážila sáhnout po zcela neznámém a vyplatilo se. Prvotina Tisíc východů slunce autorky Sabiny Zelené pro mě byla velmi milým překvapením.
Děj knihy se odehrává z pohledu několika ústředních postav. Příběh jsem tedy vnímala hned z několika úhlů očí hlavních hrdinů a působil tak na mě ještě čtivějším a stránky doslova odsýpaly. Chtěla bych tímto vyzdvihnout i velmi pestrou slovní barevnost a “lehkost” knihy, kterou člověk nasaje jedním dechem. Tento román mi místy zaslzel oči, což se mně osobně stává spíše u filmů než u knih, jindy zase vytvořil úsměv na tváři. Občas se něco vyvíjelo jinak, než bych předpokládala, což mě neustále lákalo k dalším řádkům. Hlavní postavu Pavlu potkají opravdu nelehké životní situace. Tolikrát jsem pocítila potřebu ji obejmout a ukonejšit. Chci tím říct, že příběh je velmi silný, dojímavý a zanechal ve mně určitou stopu. Nikdy nezapomenu, jak Pavla dokázala přijmout omluvu člověka, který jí sebral to nejcennější, co měla. Jedinou výtku bych k autorce přeci jen měla. Nemám žádnou její další knihu. Věřím, že Sabina Zelená prvním románem neskončila, a píši si ji na seznam autorů, které budu v knihkupectvích určitě vyhledávat.
Myslím, že z mých slov je úplně jasné, že knihu doporučuji. Zaujme širokou škálu věkových kategorií a vůbec bych se nebála ji pořídit jako dárek mamince, kamarádce či babičce.“
Dáša Č.:
Tuto knihu jsem měla tu čest posuzovat už jako redaktorka v literární agentuře a pomoci jí přijít na svět. Od počátku jsem byla přesvědčená, že si to kniha i její autorka zaslouží. Žen, které si u čtení rády popláčou, je mezi námi dost – a ty si skutečně přijdou na své od první do poslední stránky. Autorka umí vystavět příběh uvěřitelně, a přitom dostatečně dramaticky, s hlavní hrdinkou čtenářky už pro její výchozí situaci musí od první chvíle sympatizovat a přát jí šťastný konec, stejně jako ostatním postavám v příběhu. Střídání vypravěčské perspektivy mezi třemi osobami činí příběh živějším a psychologicky zajímavějším. Happy end je u tohoto žánru obvyklý a u většiny čtenářek z cílové skupiny pravděpodobně i žádoucí, takže si budou moci znovu poplakat i v závěru, nicméně pro tentokrát radostí. Máte-li rádi emotivní příběhy, Tisíc východů slunce je tou pravou volbou pro vás 😉
Olga K.:
Příběh je smutný, ale víra v lásku a budoucnost dokáže dát hlavním hrdinům ohromnou sílu do života… Kniha je psaná krásným českým jazykem a moc hezky se čte. Doufám, že se dočkám jejího pokračování. Doporučuji všem a těším se na další romány od autorky Sabiny Zelené.
Ivana D.:
Příběh mě naprosto totálně odzbrojil. Kniha mě zaujala už jen svou obálkou a také anotací. Říkala jsem si, že to budu velice smutný příběh a že budu potřebovat kapesník – příběh byl silný a přišel mi i reálný. Hlavní hrdinka Pavla je velmi sympatická mladá žena a silná osobnost, oblíbila jsem si ji od prvních stránek. Velmi mě potěšilo, že kniha nebyla psaná jen z pohledu Pavly, ale i Věrky a Zbyška – vytvořil se pak krásný ucelený celek.
Kniha se mi velmi líbila a mohu ji za sebe jen a jen doporučit.
Iva B.:
Tento příběh jsem přečetla jedním dechem. Už podle anotace jsem věděla , že bude kniha dobrá, ale netušila jsem, že bude tak úžasná. I přesto, že je to autorčina prvotina, velmi povedená, řadím jí jako druhou nejlepší knihu co jsem tento rok četla. Do příběhu jsem se hned zamilovala a prožívala jsem ho až do poslední strany knihy s nimi. Příběh mě fakt dostal, je velmi silný, emocemi nabitý. Jediné co paní autorce mám za zlé, je to, že pro mě byl příběh krátký, strašně by mě zajímalo jak se dál příběh mezi hlavními hrdiny vyvíjel :-). Knihu hodnotím ***** Všem vřele doporučuji. Je to příběh o naději a o tom, že naděje umírá poslední….
Lucie L.:
Tisíc východů slunce – obrovsky silný příběh… Po dlouhé době jsem se začetla do knihy už od první stránky a drželo mě to až do konce. Knihu jsem přečetla za 3 noci a nenechala mě spát. Použila jsem minimálně 2 balíčky kapesníčků, chvilkami jsem se nemohla ani nadechnout… Příběh byl procítěný, měla jsem pocit, že znám hlavní postavy a že prožívám příběh s nimi. Moc pěkná prvotina a už se těším na další knihu!
Petra D.:
Moc krásný a moc dojemný příběh, napsaný opravdu procítěně, plný naděje a nových začátků. Obálka je opravdu mimochodem velmi podařená a zcela odráží krásu příběhu uvnitř. První kapitoly na mne hodně zapůsobily, neuvěřitelně dobře mne zatáhly do pocitů Pavly a Věrky, jako kdybych stála přímo vedle nich a nechala na sebe celou tu tíživou atmosféru působit. Mile mne překvapilo střídání vypravěčů. Vůbec to celkovou linku nerušilo, naopak to bylo svěží zpestření. Tím celá kniha nebyla tak plochá a jednostranná, ale zajímavá a řekla bych že i víc procítěná. Opravdu skvěle napsané!
Alena K.:
Překrásně napsaná knížka. Popisuje složitou životní situaci několika osob a způsob podání je hluboce emotivní. Je zde řada míst, která mě dojala. Kapesníků nebylo třeba, jde o momenty, které se mě vnitřně dotkly. A nešlo vždy jen o smrt. Mám na mysli takové okamžiky, kdy se například setká Pavla s přeživším párem z manželovy autonehody, nebo o chvíli, kdy si Pavla vroucně přeje, aby měla možnost přežít porod a uvidět své miminko. Čtení mě moc bavilo a bylo pro mě zážitkem.